Medyczna marihuana jako ratunek dla weteranów wojennych

Medyczna marihuana – zróżnicowane działanie nie tylko pod względem fizycznym, ale i psychicznym

Medyczna marihuana korzystnie wpływa na walkę z chorobami, począwszy od tych zwyczajnych, codziennych dolegliwości, po choroby przewlekłe oraz śmiertelne. Konopie indyjskie zawierają w sobie ogromny medyczny potencjał, a coraz to nowsze ich właściwości są nieustannie odkrywane przez lekarzy. Jednym z jej zastosowań jest pomoc w walce ze stresem pourazowym weteranom wojennym – medyczna marihuana bowiem nie tylko korzystnie oddziałuje na zminimalizowanie objawów fizycznych, ale także i psychicznych – wpływa na nasz układ nerwowy minimalizując powstanie depresji, czy stanów lękowych oraz łagodząc ich objawy w przypadku ich uprzedniego powstania. Dlatego też idealna jest dla weteranów wojennych, którzy borykają się często z problemami psychicznymi, depresją, a także uśmierza odczuwany ból, w przypadku ran wojennych.

Status prawny marihuany leczniczej

Obecnie, w Polsce korzystanie oraz hodowanie marihuany leczniczej jest działaniem wbrew prawu, a zatem nielegalnym. Jednakże na rynku dostępne są nasiona konopi indyjskich, które sprzedawane są jako tak zwane nasiona kolekcjonerskie, przeznaczone do kolekcjonowania. W internecie znaleźć możemy sklepy się tym parające, gdzie nasiona sprzedawane są na sztuki – należy zaznaczyć, iż jest to działanie w pełni legalne, a zakup przez nas takich nasion nie łamie w żadnym stopniu prawa polskiego.

Wciąż rosnący potencjał marihuany leczniczej

Konopie indyjskie są rośliną zawierającą w sobie multum korzystnych składników dla naszego zdrowia, które występują jedynie w organizmie ludzkim oraz właśnie w konopiach – stąd też tak zróżnicowane działanie oraz ogromny wpływ na wszelkiego rodzaju ludzkie choroby.

 

Więcej na:

taniesianie